genç-İMO, 13. Öğrenci Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

genç-İMO 13. Öğrenci Meclisi Toplantısı, 2-3 Temmuz tarihlerinde TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri`nde gerçekleştirildi.

Toplantı Divan Başkanlığının oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Fatih Erikçi, , Divan Başkan Yardımcılığına Murat Yerlikaya ve Uygar Ünal, Yazmanlığa ise Melek Akar ve Nurcan Ergün seçildi. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden toplantıda İMO Başkanı Taner Yüzgeç ve 12. Dönem genç-İMO Konsey Başkanı Ece Uysal birer konuşma yaptı.

Toplantıya yaklaşık 150 inşaat mühendisliği öğrencisi katıldı. Toplantıda inşaat mühendisliği eğitimine, inşaat mühendisliği mesleğine ve toplumsal-siyasal sorunlara dair sunumlar, tartışmalar yapıldı.

12. Dönem Öğrenci Konseyinin; “Dünden Bugüne genç-İMO” sunumunun ardından genç-İMO İstanbul Şube'nin “Üniversite Öğrencilerinin Sorunları”, genç-İMO İzmir Şube'nin “Mesleki Öğrenci Örgütlülüğü”, genç-İMO Ankara Şube'nin “Geleceksizlik”, genç-İMO Adana Şube'nin “Sosyal Sorumluluk Projeleri Ve Dayanışma Faaliyetleri”, genç-İMO Eskişehir Şube'nin “Oda-genç-İMO İlişkisi” başlıklı sunumları öğrenci üye delegeleri ile paylaşıldı, çok sayıda öğrenci söz aldı.

Toplantıda İMO Yönetim Kurulu Sekreter üyesi Özer Akkuş bir konuşma yaptı.

Toplantının ikinci günü Divan'ın sonuç bildirgesini okumasıyla başladı. Ardından 13. Dönem Konsey adaylıklarının alınması ve adayların kendilerini tanıtmasından sonra oylamaya geçildi.

Öğrenci üyelerimizin oylarını kullanması ve genç-İMO 13. Dönem Öğrenci Konsey`inin belirlenmesi ile Meclis Toplantısı tamamlandı.

13. Dönem Öğrenci Konseyi;

Asil üyeliğine; Candeğer Ceylan (İTÜ), Kardelen Ataş (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi), Mustafa Taner (Dicle Üniversitesi), Sezin Şen (Uludağ Üniversitesi), Oğuzcan Öden (Pamukkale Üniversitesi), Doğukan Atabay (Atılım Üniversitesi) ve Batuhan Mert (Eskişehir Üniversitesi),

Yedek üyeliğine;
Aysel Koçağa (Dicle Üniversitesi), Hatice Öztürk (Ege Üniversitesi), Ömer Bozdağan (Altınbaş Üniversitesi), Şevval Gündüz (Sakarya Üniversitesi), Ayça Nur Kayhan (Gebze Teknik Üniversitesi), Gizem Tekman (Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ) ve Taylan Kahraman (Kırıkkale Üniversitesi) seçildi.

Toplantıya, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Sekreter Üye Özer Akkuş, İMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Anıl Şahin ve Güral Güven katıldı.

  • öğrenci meclisi1.jpg
  • taner yüzgeç.jpeg
  • özer akkuş.jpeg
  • Ece Uysal
  • divan.jpeg
  • Meclis
  • Meclisg
  • Meclis
  • Meclis
  • Meclis

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası