3. Yaz Eğitim Kampı

3. genç İMO Yaz Eğitim Kampını Gerçekleştirdik

Geleceğin Mühendisleri İnşaat Mühendisi bölümü öğrencilerinin, bilimsel ve mesleki açıdan niteliklerini yükseltmek, mesleki hak ve sorumlulukları konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak, meslek örgütümüzün ilkeleri konusunda bilgi kazanmalarını sağlayarak örgütlülüğümüzü güçlendirmek için düzenlediğimiz genç-İMO Yaz eğitim kampımızın 3.`sünü bu yıl Manavgat`ta 5-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdik.

Yerel ve ulusal basının yakın ilgisiyle karşılanan yaz eğitim kampımız ülkenin dört bir yanındaki üniversitelerden gelen 140 genç-İMO üyesine ev sahipliği yaptı. "Onarım Güçlendirme", "Su Politikaları ve HES`ler" "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği""Ulaşım Politikaları" "Kentsel Dönüşüm" "TMMOB ve Oda Politikaları" seminerlerinin yanı sıra "Halk Oyunları", "Eşli Danslar", "Yaratıcılık ve Beden Dili","Felsefe", "Heykel", "Sinema", "Fotoğraf", "Tiyatro" atölyeleri genç mühendis adaylarının bedensel ve zihinsel yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulundu. Dalış atölyesi bünyesinde ilgilenenlerin su altı dalışı gerçekleştirdiği kampta, kamp haberlerinin yer aldığı ve öğrencilerin kendilerini ifade ettikleri bir diğer araç olan Kamp Gazetesi "BET10" da 2 günde bir okuyucularıyla buluştu.

Genç-İMO üyeleri; tekne turu ve Side gezisi ile Manavgat ve çevresini tanıma fırsatı bulurken teknik gezi kapsamında Keban ve Altıntaş Barajlarından sonra Türkiye`nin en yüksek üçüncü barajı olan Oymapınar Barajını ziyaret ederek baraja ilişkin bilgi aldılar. Yine teknik gezi bünyesinde depolamasız HES kurulması planlanan Gençler Köyü ziyaret edildi. İMO yönetimi ve genç-İMO konsey üyeleri, çevresel ve sosyolojik sonuçları hesaba katılmaksızın kurulmak istenen depolamasız HES`lere karşı mücadele yürüten köylüleri desteklediğini belirtirken, bu anlamda gerek Gençler köyü, gerekse Türkiye`deki diğer köyler ile dayanışma içerisinde olunduğunu kaydetti.

Kamp boyunca çalışma yürüten atölyelerin gösterilerine yer verilen 3. genç-İMO yaz eğitim kampı kapanış gecesinde, tiyatro atölyesi bir oyun sergiledi. Halk dansları ve eşli danslar atölyelerinin dans gösterilerinin ardından, fotoğraf atölyesinin kamp boyunca çektiği kareler ve felsefe atölyesinin hazırladığı video da izleyicilerle buluştu. Aynı zamanda 12 Eylül askeri darbesinin yıldönümü olan kapanış gecesinde öğrencilerin kendilerinin çektiği 12 Eylül konulu film gösterimi gerçekleştirilirken, kamp gazetesi BET10`un 12 Eylül manşetli son sayısı da katılımcılara dağıtıldı. İMO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Harp`in tüm emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasının ardından kapanış gecesi sona erdi.

13 Eylül günü sonlandırdığımız 3. Yaz Eğitim Kampında bizlerden desteğini esirgemeyen seminer ve söyleşi konuşmacılarına, tüm atölye hocalarımıza, bizleri ağırlayan Antalya Şube Yöneticileri ve Manavgat temsilciliğimize, destek ve ilgilerinden ötürü Manavgat Belediye Başkanlığı ve çalışanlarına kamp boyunca bizleri yalnız bırakmayan diğer Şube Yöneticilerimize, kampın tüm sorumluluğunu fedakârlıkla üstlenen genç-İMO Öğrenci Konseyine, emeklerinden ötürü İMO personeline ve tabii ki genç-İMO kampına katkı sunan tüm genç-İMO üyelerine teşekkürü bir borç biliriz.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası