8. Yaz Eğitim Kampı

Odamızın öğrenci üye örgütlülüğü genç-İMO’nun en önemli faaliyetlerinden biri olan yaz eğitim kampının sekizincisi 2-9 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

genç-İMO 8. Yaz Eğitim Kampı Tamamlandı

Odamızın öğrenci üye örgütlülüğü genç-İMO`nun en önemli faaliyetlerinden biri olan yaz eğitim kampının sekizincisi 2-9 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İzmir Seferihisar`da düzenlenen genç-İMO 8. Yaz Eğitim Kampı`nda hem eğitici hem de eğlendirici birçok seminer, atölye ve söyleşi düzenlendi.

İnşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sunan ve Odamızı tanımalarına imkân sağlayan genç-İMO 8. Yaz Eğitim Kampı 2 Eylül 2016 tarihinde, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve genç-İMO Konsey Başkanı Oğuz Kır`ın konuşmalarıyla başladı. Kampa; TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB 2. Başkanı Züber Akgöl, İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Şükrü Erdem, Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Sayman Üyesi Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Akça, Cihat Mazmanoğlu ve Necati Atıcı, İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Genel Sekreteri Fikret Kemal Yıldırım, İMO Meslekiçi Eğitim Kurulu Üyesi Taylan Ulaş Evcimen, TMMOB İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Üyesi Mahir Kaygusuz, İMO Kadın Komisyonu Üyesi Ayşegül Bildirici Suna, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, haber sunucusu Fatih Portakal, Av. Taner Savaş, İnş. Müh. Sabahattin Eriş, Doç. Dr. Çiğdem Şahin, Prof. Dr. Beno Kuryel, İnş. Müh. Cem Kafadar katıldı.

Kampın ilk günü tanışma toplantısı ve atölye tanıtımları ile başladı. Aynı günün akşamında "sixteen tons" filmi gösterimi yapıldı.

Kampın ikinci günü, sabah saat 9.30`da haber spikeri Fatih Portakal ile gerçekleştirilen söyleşi ile başladı. Atölye çalışmalarının başladığı ve çeşitli oyunların oynandığı 2. günün akşamında, saat 21.00`da Av. Taner Savaş`ın konuşmacı olduğu "İş Hukuku ve İnşaat Mühendislerinin Hukuki Sorumluluğu" başlıklı söyleşi yapıldı. Savaş, genç-İMO`luların merak ettiği soruları yanıtladı.

Kampın 3. günü olan 4 Eylül Pazar günü saat 9.30`da, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin sunumuyla, "Ulaştırma Politikalarına Genel Bakış" ve Sebahattin Eriş`in sunumuyla "İzmir Raylı Sistemleri" başlıklarında seminer düzenlendi. Seminerin ardından Gökçe ve Eriş öğrencilerin sorularını yanıtladı. Aynı gün saat 13.30`da ise TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin konuşmacı olduğu "TMMOB ve Oda Politikaları" semineri gerçekleştirildi. Seminerde genç-İMO`lular TMMOB örgütlülüğünü ve Odamızı daha iyi anlama ve tanıma imkânı buldu. Gün boyunca turnuvalar ve atölye çalışmaları devam ederken akşam 21.00`da "Agorafobia" filmi gösterimi yapıldı. Gün içinde turnuvalar ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Yaz Eğitim kampının dördüncü gününde, saat 9.30`da İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Şahin`in sunumlarıyla "Kentsel Dönüşüm" semineri düzenlendi. Ülkemizin son yıllarda en çok konuşulan konularından olan kentsel dönüşüme dair öğrenciler için faydalı geçen seminerin sonunda gerçekleştirilen soru-cevap bölümüyle, genç-İMO`luların merak ettiği sorulara cevaplar verildi. Öğleden sonra ise kamp katılımcılarıyla "Ayrımcılık üzerine farkındalık" konulu bir etkinlik yapıldı. Tartışma gruplarının çalışmalarını yürüttüğü 4. günün akşamında, saat 21.30`da genç-İMO Forumu gerçekleştirildi.

Kampın 5. günü, saat 9.30`da, Abdullah Bakır ve Taylan Ulaş Evcimen`in sunumlarıyla "Su Politikaları ve HES`ler" başlıklı seminer düzenlendi. Saat 15.00`da, kampa konuk olarak katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer`le "Yerel Yönetim Politikaları" başlığında söyleşi düzenlendi. Saat 18.00`da ise TMMOB İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Üyesi Mahir Kaygusuz`la "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Ülkemizin Avrupa`da birinci, dünyada ise 3. sıraya yerleştiği işçi cinayetleri konusunda önemli bilgiler içeren sunumun sonunda, soru-cevap bölümü gerçekleştirildi. Gün boyunca turnuvalar ve atölye çalışmalarına devam edildi.

Kampın 6. günü, Tamer Özşeker eğitmenliğinde "Engelli Farkındalık Eğitimi" ile güne başlandı. Aynı günün akşamında, saat 21.00`da İnş. Müh. Cem Kafadar`ın sunumuyla "Okullarda Öğretilmeyen Kırk Ders" başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Kampın 6. gününde de atölye çalışmaları ve İMO Yöneticilerinin katıldığı tartışma grupları etkinliklerini düzenledi.

Kampın 7. günüde, sabah saat 9.30`da, İMO Kadın Komisyonu Üyesi Ayşegül Bildirici Suna`nın sunumuyla "Mühendislikte Kadın" konulu seminer düzenlendi. Akşam saat 18.00`da düzenlenen ve Prof. Dr. Beno Kuryel`in konuşmacı olduğu söyleşi "Matematiğin Oluşumu-Matematiğin Felsefesi ve Doğası" başlığı ile gerçekleştirildi.

7. günün akşamında Yaz Eğitim Kampı`nın kapanış gösterileri düzenlendi. İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve genç-İMO Konsey Başkanı Oğuz Kır, etkinlikte tüm katılımcılara teşekkürlerini sunarak bir kapanış konuşması yaptılar. Kapanış gecesinde İMO Yönetim Kurulu üyeleri tarafından atölye hocalarına teşekkür belgeleri sunuldu. İMO Yönetim Kurulu ve şube yönetim kurulu üyeleri tarafından kampa katılan öğrenci üyelere katılım belgeleri verildi. 

  • 8. Yaz Eğitim Kampı
  • 8. Yaz Eğitim Kampı
  • 8. Yaz Eğitim Kampı
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası